Boğaziçi Üniversitesi Yaz Dönemi

Boğaziçi Üniversitesi Yaz Dönemi Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri, Eğitim, Tarih, Dil Bilimleri ve Mühendislik alanlarında yoğunlaştırılmış eğitim veren 7 haftalık bir programdır. Bu program dahilinde her yıl 250'yi aşkın ders açılmakta ve sizlere gerek kendi bünyesinden gerekse yurt içi ve yurt dışından alanında isim yapmış akademisyenlerle buluşma imkanı sunmaktadır.

Eğitim dili İngilizce olan Boğaziçi Üniversitesi Yaz Dönemi'nde aksi belirtilmedikçe tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir. Bu eğitim döneminde öğrenciler en fazla 10 kredi veya 3 ders alabilirler. Özel öğrencilerin fazla kredi ve ders talepleri öğrencinin isteği ve başvurusu üzerine Yaz Dönemi Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilir. BÜ öğrencilerinin fazla ders talepleri ise kayıtlı oldukları Fakülte Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilir.

Yaz Dönemi'ne kayıtlı tüm öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi'nin sosyal-kültürel tüm olanaklarından faydalanabileceklerdir. Güney Kampüs'te açık yüzme havuzu ve tenis kortları bulunmaktadır. Uçaksavar Kampüs içinde bir futbol sahası ve atletizm pisti ile tam donanımlı bir spor salonunun bulunduğu bir spor kompleksi yer almaktadır.

Ayrıca Yaz Dönemi süresince size verilecek olan kimlik kartı ile kütüphaneyi kullanabilir, muhteşem olanaklarının yanısıra, ayrıcalıklı eğitiminden Boğaziçi Üniversitesi'nin tarihi dokusu eşliğinde faydalanabilirsiniz.

Güney Kampüs'e 5 dakika, Akmerkez'e 10 dakika mesafedeki Uçaksavar Kampüs'te bulunan ve son derece modern bir yurt özelliğini taşıyan Superdorm ve ayrıca Uçaksavar Yurdu isteyen öğrencilerimizin Yaz Dönemi boyunca barınma ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Güncel Yaz Dönemi Tanıtım Materyalleri

Broşür (PDF)